“Zelena” rapsodija kraj Uljare

2

 Zaslužena pobjeda organiziranije, konkretnije i motiviranije čepinske “zelene” momčadi! Nakon uvodnog ispitivanja snaga prva opasnija situacija u 23. minuti pred gostujućim vratima urodila je plodom. Krstanović je izborio slobodan udarac na 17 metara i prizemno ga šutirao u vratarev lijevi kut iz kojeg je Memović loptu kratko odbio na koju je natrčao Rolj i iz blizine pogodio mrežu - 1:0. Uslijedio je predah za osvježenje i potom novi šok za brodsku momčad. Na 40-ak metara od svojih vrata loptu im je presjekao Damjanović i dubinski uposlio Ždinjaka koji se sjurio prema Memoviću i ispod njega udvostručio vodstvo - 2:0. Gosti su tek u 38. minutui ozbiljnije zaprijetili udarcem izvana koji je završio u Kordićevom naručju, a najbolju prigodu imali su dvije minute kasnije. Iz desnog je kuta udarac izveo Sivrić, Balentović glavom prenio loptu na drugu vratnicu gdje je Mišić iz blizine promašio nebranjenu mrežu.

U desetoj minuti nastavka pobjednik je bio definiran. Prethodno je Krstanović slobodnjakom u lijevi kut dobro zagrijao Gavrića, a zatim je taj domaći veznjak centrirao zdesna na drugu vratnicu gdje je Ždinjak loptu zahvatio volejom i pogodio suprotni kut - 3:0. Potonula brodska momčad četvrti je pogodak primila deset minuta kasnije nakon što je Kuburić dubinski pronašao Gregića koji je pred Gavrićem odigrao dupli pas sa Ždinjakom i zatim poentirao u praznu mrežu - 4:0. U 68. minuti dugom je loptom Gelo pronašao Ždinjaka koji je bio brži od gostujućeg vratara i zatim se ušetao u mrežu - 5:0. Raspad brodskog sustava zorno je demonstrirao Radić uparivši u 73. minuti žute kartone. D.Lekšan