Marsa premijerno u novim dresovima protiv Zrinskog ubilježila poraz

2

 SLAVONSKI BROD- U petom kolu 3.HNL istok pred oko 150 gledatelja na Stadionu uz Savu NK Marsonia izgubila od novog trećeligaša NK Zrinskog, rezultatom 0:2 i tako prekinula niz bez poraza.


Na početku smo gledali izjednačenu utakmicu, gdje je Marsa ipak imala veći broj šansi. Možemo izdvojiti u 6. minuti šansu Gudelja glavom na ubačaj Sivrića te u 19. vrlo dobar ubačaj Đereka koji u padu nedovoljno dobra zahvaća Sivrić. Ako Marsini dečki nisu svoje prigode iskoristili, gosti jesu. U 23. minuti iz slobodnog udarca Kukučka nabacuje, a Pranjić preciznim udarcem dovodi goste u vodstvo od 1:0. Nakon toga Marsa staje, gosti pritišću, ali rezultat se više ne mijenja u prvom poluvremenu.
Na početku drugog poluvremena, Špehar vrši dvostruku izmjenu. Iz igre izlaze Erić i Rosandić, a u igru ulaze Golemović i Mišić. Marsa i dalje ne uspijeva nametnuti svoj ritam. Vrši se i treća izmjena, ulazi Begić, a izlazi Prodanović. Zadnjih desetak minuta Marsa opet ima svoje šanse preko Begića i Šimca, no nema preciznosti. Stiže kazna u 89. minuti, gosti opet koriste zbrku u Marsinoj obrani i postižu konačan rezultat 0:2.


Bivši Špeharov pomoćnik, a sadašnji trener NK Zrinskog, Labak dao je Marsinom treneru materijala za razmišljanje. On je svoje odradio i njegov „mali“ klub ide vrlo dobrim koracima dalje. Marsa ne ide tim putem, prima puno golova, nema preciznosti u napadu. 
Svoje viđenje današnje utakmice dao nam je i trener Špehar, rekavši - Čestitam ekipi Jurjevca na zasluženoj pobjedi i kolegi Labaku. Više su željeli, manje su grešaka pravili. Na stranu sve što smo promašili, ali smo dobili dva gola iz prekida, a imamo igrače od dva metra. Ako dobiješ dva gola iz ničega, obrana zaspala, naravno da se teško vratiti. Probao sam sve, s tri i četiri napadača, ali kasno je bilo. Kod kuće si ne možeš priuštit takve greške. Zaslužena pobjeda Zrinskog i ja im želim sve najbolje. A mi imamo velikih problema. Trebamo sjesti svi zajedno i vidjeti kako dalje. Primamo puno golova, nešto ne štima, napravit ćemo analizu i moramo ići dalje – zaključio je Špehar.