Marsonia remizirala 1:1 sa Slavonijom u Požegi

2

 

Puno sportske sreće imali su nogometaši Marsonije koji su u 3. kolu Treće Hrvatske lige - sjeveroistok u Požegi s domaćom Slavonijom odigrali neodlučeno 1:1. Domaćin je bio bolji protivnik te je imao više prigoda koje nije iskoristio. Bijelo – crni su se poraza spasili u posljednjem napadu te su tako i nakon 3. odigrana kola i dalje bez poraza.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Malo je nedostajalo da nogometaši Marsonije upišu prvi poraz u sezoni. Slavonija je na domaćem terenu u Požegi bila bolji protivnik te je zaslužila pobjedu, ali ponekad u sportu ne pobjeđuje bolji. Ovoga puta sreća je bila na strani gostiju koji su se uspjeli obraniti, da bi u posljednjem napadu uspjeli postići pogodak koji im je donio veliki bod. Trener Marsonije Irfan Islami bio je nakon utakmice zadovoljan samo s bodom, ali ne i s igrom.

 
Naravno da je trener Slavonije Krešimir Brkić bio razočaran što je njegova ekipa u samoj završnici primila pogodak koji je gostima donio bod. Požežanima se i ovoga puta dogodilo kao i u Oriovcu da su kod vodstva od 1:0 promašili svoje prigode koje je protivnik kaznio.
 
Najbolju prigodu u prvom poluvremenu Slavonija je imala u 35. minuti kada je se nakon kornera stvorila gužva pred golom Marsonije, a pokušaj mladog Puntarića zaustavio se na vratnici. Nakon toga je u 41. minuti Brođanima također sreća bila naklonjena nakon što je ubačaj Karačića otišao malo pokraj gola. U završnici prvog dijela Bijelo – crnima je poništen pogodak zbog zaleđa kojeg je postigao Prodanović. Tako se s 0:0 otišlo na odmor. U nastavku je Slavonija bolja i u 53. minuti dolazi do vodstva. Karačić je ubacio iz slobodnog udarca pred gol, a ispred Memovića je Čanić neoprezno zahvatio loptu koja je završila u lijevom donjem kutu za vodstvo domaćih od 1:0. nakon toga je u 59. minuti u prigodi Jakešević, ali Memović dobro brani i otklanja opasnost. Samo minutu kasnije, gostujućem golu prijeti i Podobnik, ali nije bio precizan. Mogli su domaći u 64. minuti udvostručiti svoje vodstvo kada se Boban našao sam ispred Memovića, ali je šutirao pokraj gola. Na drugoj strani mu je uzvratio Bundavica, ali je i Rezo pokazao svoju kvalitetu. Novu izglednu prigodu za Požežane imao je u 89. minuti Grbeš koji je mogao riješiti pitanje pobjednika, međutim, Memović je sačuvao svoju mrežu. Nakon toga je u 90. minuti Bundavica iz slobodnog udarca još jednom provjerio kvalitete Reze koji je i ovoga puta bio vrlo siguran. Kada se očekivao kraj utakmice, Marsonia je u svom posljednjem napadu postigla pogodak za poravnanje. Nakon kornera, pred golom Slavonije stvorila se gužva, uslijedilo je nekoliko ispucavanja nakon kojih je lopta došla do Mirkovića koji je uz malu pomoć vratnice svladao Rezu za veliki bod Brođana u Požegi.     
 
Tako je Marsonia nakon 3. kola i dalje bez poraza, dok su se Brođani u Požegi sretno provukli protiv vrlo dobre Slavonije. Malo će koja ekipa u ovoj sezoni u Požegi uzeti bodove, dok se jedni i drugi sada okreću narednim protivnicima.