NK Marsonia poražena od NK Međimurja rezultatom 1:2

2

 SLAVONSKI BROD- U 20. kolu 3. HNL istok, NK Marsonia ugostila je na Stadionu kraj Save, NK Međimurje iz Čakovca. Utakmica je imala i humanitarni karakter. Sav prihod od prodanih ulaznica će se donirati obitelji tragično preminulog njihovog suigrača, Brune Bobana.


Utakmica, dvoje pretendenata na vrh tablice, odnosno na plasman u Drugu ligu počela je minutom šutnje za preminulog igrača Marsonije. Posebna, i za Marsu teška utakmica nije dobro počela. U prvom poluvremenu mlađa poletna ekipa Međimurja stisla je NK Marsoniju i imala inicijativu na terenu te ju okrunila golom Patafte u 36.minuti. Ako se tome još pridoda nesmotren start Jelčića za crveni karton pri kraju poluvremena, Marsi je prijetio poraz s velikom razlikom.


No, u drugom poluvremenu, igrajući s igračem manje, Marsa se trgnula i odigrala puno bolje. To je rezultiralo izjednačenjem u 84. minuti Mišića iz penala nakon isključenja igrača Međimurja. I kad su svi pomislili da će krajnji rezultat ostati 1:1, Marsa je nesretno i nespretno primila gol u posljednjoj minuti utakmice.


Igračima Marsonije se ne može ništa zamjeriti, dapače. Dali su sve od sebe u jednom specifičnom trenutku za njih i njihov klub. Ako se to može reći za igrače, za Brođane i ljubitelje nogometa se ne može. Slab odaziv Brođana na ovakvu humanitarnu utakmicu ide njima na dušu. O onima s druge strane ograde koji su gledali utakmicu, neću uopće trošiti riječi.