Nogometaši Marsonije do nove uvjerljive pobjede (5:2) protiv Vihora

2

Jučer je marsonia u sklopu 3. kola 4. HNL Istok, na Stadionu kraj Save ugostila ekipu Vihora. Od samog početka početka Marsa je nametnula svoj stil igre te je bilo samo pitanje kada će Bijelo – crni postići prvi pogodak.

Već u 7. minuti Marsonia dolazi do vodstva. Sivrić je ubacio s desne strane, Gudelj je dobro primio loptu i onda pogodio pokraj Banovića za 1:0. Nešto kasnije Brođani su u 19. minuti udvostručili svoje vodstvo. Bila je to lijepa akcija koja je krenula od Sivrića, nastavio je Rosandić koji upošljava Đereka, a ovaj nesebično daje Bundavici koji zabija za 2:0. Mogla je Marsonia već u prvom poluvremenu do vrha napuniti mrežu gostiju iz Jelisavca, ali prigode su redom promašivali: Radić, Bundavica, Golemović, Gudelj, Rosandić i 2 puta Erić. I umjesto 3:0 ili više, Vihor u 48. minuti smanjuje na 2:1. Samir Kubala je ubacio za strijelca Pavlovića koji je matirao Memovića te je gostima vratio nadu. Nakon toga su u prigodama za Bijelo – crne bili Sivrić i 2 puta Erić koji nikako da postigne prvi gola za Marsoniju. Zato je učinkovit Bundavica koji je u 60. minuti nakon ubačaja Gudelja i pogreške vratara Banovića postigao svoj drugi gol na utakmici za 3:1. Marsonia tu nije stala, već je i dalje nastavila igrati, dok se u 70. minuti Gudelj priključio Bundavici budući je i on postigao svoj drugi gol na susretu nakon nove asistencije Sivrića za 4:1. S ova 2 gola Anto Gudelj je trenutno prvi strijelac lige budući je u 3. kola postigao 5 golova. U završnici su Bijelo – crni postigli i peti pogodak. Mišić je sve napravio te je nesebično u sredini uposlio Đereka koji postiže svoj prvijenac u dresu Marsonije u Trećoj ligi te podiže na 5:1. Golijadu na Stadionu uza Savu završili su gosti koji su u 89. minuti postigli još jedan pogodak. U dvoboju između Čanića i Pavlovića pred domaćim golom, gostujući igrač pada, a sudasc Škobić malo prestrogo dosuđuje kazneni udarac. Isti igrač Vihora, Marin Pavlović svojim drugim golom postavlja konačnih Marsonia – Vihor 5:2. S ovom pobjedom Bijelo – crni preuzeli su vodeću poziciju na ljestvici, ali imaju isti broj bodova (7) kao Belišće i Cibalia, međutim, zbog više zabijenih golova (11 u 3. kola) nalaze se trenutno na 1. mjestu na prvenstvenoj ljestvici.