PETA UZASTOPNA POBJEDA MARSONIJE

2

 S pobjedom od 2:1 nad Vukovarom u posljednjem 30. kolu Treće lige sjeveroistok nogometaši Marsonije zaključili su ovogodišnju sezonu. Trener Špehar u ovom susretu nije imao: Sivrića, Bundavicu, Radića, Martića, Kalanja, Božića i Baričevića, dok je Memovića ostavio na klupi. Nakon slabog prvog poluvremena u nastavku su postignuti svi golovi, dok su Bijelo – crni bili bolji taman za taj 1 gol. Lako su i gosti u Vukovar mogli odnijeti bod ili sva 3, ali je odličan na golu bio Marko Gavrić koji je spasio svoju momčad. Kada je Gavrić u 48. minuti skinuo čisti zicer Jagustinu, nogometaši Marsonije taj promašaj su kaznili te su preko Begića (56) i Golemovića (65) imali vodstvo od 2:0. Treba napomenuti da su jedan i drugi postigli svoje prve golove u ovoj sezoni. Da se domaći ne bi opustili pobrinuo se Jagustin koji je ipak u 65. minuti svladao Gavrića za smanjenje rezultata na 2:1. Mogli su Vukovarci u 79. minuti izjednačiti rezultat, ali je pokušaj Brajkovića iz slobodnjaka još jednom dobro zaustavio Gavrić koji je među najzaslužnijima za pobjedu nad dobrim gostima. Za Marsoniju je ovo bila 16. pobjeda u ovoj sezoni koja je peta u nizu, dok u posljednjih 7 utakmica u prvenstvu Špeharova momčad ima 6 pobjeda i jednu neodlučenu. Sezonu Bijelo - crni žele završiti s osvajanjem Županisjkog kupa koji se igra u subotu, 9. lipnja u Oriovcu protiv Sloge iz Nove Gradiške.