pobjeda Marse u domaćoj utakmici

 SLAVONSKI BROD- U drugoj utakmici proljetnog nastavka u prvenstvu 3.HNL istok, NK Marsonia ugostila je na Stadionu uz Savu pred oko 500-njak gledatelja, NK Slavoniju i upisala novu pobjedu od 1:0 pogotkom Sivrića.


Lijep proljetan dan i idealni uvjeti za igru obećavali su dobru utakmicu. Tako je i bilo. Mnogobrojni gledatelji na Stadionu uz Savu mogli su uživati u dobroj igri, prvenstveno domaćih igrača. Bila je Marsa bolja tijekom cijele utakmice, igrali su dobro u obrani i povezano i smisleno na sredini terena i u napadu. Redale su se šanse za gol. Prvo je Šimac u 19. minuti uputio vrlo kvalitetan udraca na gol, ali gostujući vratar brani. Zatim je Sivrić u 34. minuti izveo slobodni udarac, no Šimac se nije najbolje snašao pred golom u stopostotnoj prigodi. U 39. minuti Begić nabacuje, no i Čanićev udarac glavom je neprecizan i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:0.


Drugo poluvrijeme je samo nastavak igre iz prvog. U 58. minuti Gudelj, s ruba šesnaesterca plasira vrlo dobar i odmjeren udarac koji ponovno brani gostujući vratar. Treba reći da su gosti svoj prvi udarac prema Meminom golu uputili tek u 78. minuti. Na kraju Marsa ipak naplaćuje svoju dobru igru i u 86. minuti na dodavanje Mišića, Sivrić pogađa za 1:0, slavlje Marse i nova tri boda na tablici.
Nakon utakmice strijelac pobjedničkog gola Sivrić je rekao – Ja bih čestitao ekipi na dobroj igri danas kao i u Koprivnici. Imali smo svoje šanse, zabili smo gol i tri boda su tu. Čestitam treneru na dobroj taktici koja je i rezultirala pogotkom. To je bila uigrana akcija i pokazatelj da samo trebamo slušati trenera i odraditi što on kaže. Prošli smo pripreme, svi su misili da smo se raspali, nitko nije očekivao takav start. Daj Bože da tako nastavimo i da svima pokažemo da mi zaslužujemo puno više nego ovo mjesto koje sad držimo na tablici – zaključuje Sivrić.

Stopostotni učinak na početku svog prvenstvenog mandata, prokomentirao je i trener Braslav Ostojić, rekavši –Sve čestitke idu mojim igračima jer su oni došli do tih pobjeda. Obje utakmice smo bili bolji na terenu, ali moram reći da ovaj naš teren uvelike otežava igru. Zato smo se dogovorili da idemo dugim loptama na sve ili ništa i na kraju smo svi pogodili. Ovaj put protivnik nije kaznio naše promašene šanse, nego smo mi uspjeli postići zgoditak i doći do zaslužene pobjede. Izvukli smo bodovni maksimum, ali igrački ne. Ima tu još posla, ali danas nećemo tražiti kruha preko pogače. Bili smo bolja momčad i zasluženo pobijedili. Pohvala svim igračima, cijeloj ekipi i onim dečkima koji nisu bili danas na klupi, juniorima i kadetima što treniraju s nama. Svi su oni dio ovog i samo zajednički možemo napraviti dobar rezultat – kazao je na kraju Ciro.

Dinka Tadić