Pobjedom nad Varteksom Marsonia jedina sa stopostotnim učinkom na početku sezone

2

 Pribojavao se trener Marsonije Irfan Islami s razlogom Varteksa koji se kao novi klub u ovom natjecanju predstavio u vrlo dobrom izdanju. Varaždinci su svojom igrom opravdali da bod koji su u 1. kolu osvojili u Vukovaru nije bio slučajan. Malo im je nedostajalo da iznenade i Bijelo – crne koji su na svoju kvalitetu i dužinu klupe došli do pobjede s 3:1. Pokazali su jedni i drugi puno borbenosti, dok je utakmica pogotovo u prvom poluvremenu bila sadržajna s nekoliko dobrih prigoda prije svega od strane Bijelo – crnih koji su bili bolja momčad i zasluženo su slavili nova 3 boda.

Već u 8. minuti Marsonia je mogla do vodstva kada je nakon ubačaja Gudelja udarac Prodanovića završio na gredi. Ubrzo nakon toga je i Mišić u 14. minuti zaprijetio Drevenu, ali nije bio precizan. Mogli su Bijelo – crni u 16. minuti doći u prednost od 1:0 kada se Gudelj sam izborio za loptu, dobro je šutirao, ali je Dreven pokazao zašto je prvoligaški golman. Domaći su bolji i stalno prijete te je pitanje kada će doći u vodstvo. Do toga su mogli doći u 19.minuti kada je Prodanović proigrao Gudelja koji se namještao i tražio dobru poziciju za udarac, ali niti ovoga puta nije uspio ugroziti Drevena. U jeku nadmoći Bijelo – crnih gosti su iz kontre pomalo neočekivano poveli s 1:0. Vrlo opasni Šoštarić ubacio je pred gol Marsonije, udarac Modrića odbio je Memović, a na odbijenu loptu natrčao je Malnar kojem nije bilo teško loptu poslati u prazan gola za 0:1. Bio je to hladan tuš za Brođane što se vidjelo na njihovoj igri, međutim, do poluvremena su ipak uspjeli doći do poravnanja. Igrala se 40. minuta kada je Gudelj u gostujućem kaznenom prostoru prevario 2 igrača, a onda je Sušac neoprezno igrao rukom te je sudac Sabljić iz Stare Plavnice pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač za 1:1 bio je Hrvoje Mišić te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku Bijelo – crni nisu stvorili izglednu prigodu te se sve svodilo na pokušaje: Gudelja, Prodanovića i Bundavice koji nisu ugrozili gol Varteksa. Do preokreta i vodstva Marsonia dolazi u 75. minuti. Mišić je uposlio Madžarevića koji je krenuo sam prema Drevenu, a onda ga je u kaznenom prostoru s leđa srušio Sokser. Sucu Sabljiću nije preostalo ništa drugo nego po drugi puta pokazati na kazneni udarac. Još jednom precizan bio je Hrvoje Mišić za vodstvo Bijelo – crnih od 2:1. Kada su gosti kao i njihov vratar krenuli po poravnanje u 90 .minuti je Gudelj iz velike udaljenosti precizno pogodio prazan gol za konačnu pobjedu Marsonije protiv vrlo solidnog Varteksa s 3:1.

Nakon 2. odigrana kola Marsonia je jedina u ligi s maksimalnim učinkom od 6 bodova te se trenutno nalazi na vodećoj poziciji. U slijedećem 3. kolu Bijelo – crni će na gostovanje u Požegu kod Slavonije.