U županijskom derbiju tri crvena kartona i pobjeda Marsonije

2

 ORIOVAC - Koliko je velik rivalitet između dvije najkvalitetnije momčadi županije Brodsko-posavske, još jednom je potvrđeno na današnjoj utakmici Oriolik-Marsonia, odigranoj u Oriovcu. Od prve do posljednje minute bila je to žustra utakmica s puno prekršaja i često na granici incidenta.

Nešto bolju igru u polju, Marsonia je materijalizirala u 62. minuti pobjedonosnim golom. Prodanović je iz slobodnog udarca ubacio pred vrata Oriolika, vratar Herceg je izletio u prazno, a kapetan Brođana Čanić glavom je podigao loptu i prebacio u nezaštićeni dio njegove mreže.

U posljednjih deset minuta Marsonia ostaje s dva igrača manjka, jer su zbog dobivena dva žuta kartona isključeni, najprije Kalanj, a potom i Balentović.

Oriovčani u igru uvode svog najiskusnijeg igrača Milinkovića i ozbiljno prijete poravnanjem.

U posljednjim minutama utakmice, upravo Milinković preskače ogradu igrališta želeći se obračunati s nekoliko navijača Marsonije, koji su, navodno, napali njegova oca u gledalištu. Zbog toga on zarađuje izravni crveni karton i u sudačkoj nadoknadi mora u svačionicu.

Na kraju je Marsonia uspjela sačuvati vodstvo i osvojiti tri vrijedna gostujuća boda.